İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Among Us Ping Sorunu Çözümü

Among Us Ping Sorunu Çözümü

promofinal
1

Among Us, tartışmasız en sevilen ve en çok oynanılan oyunlardan biri de olsa oyuncular ping sorunu ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Elbette çok fazla bölgeden oyuncunun anlık olarak oynaması da buna etken. Ama oyuncuların ping sorununu çözmesi için bazı işlemler yapması gerekiyor. Bu yazımızda oyunseverler için Among Us Ping Sorunu Çözümü bahsettik.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bu sorunun en başında kötü bir internet kalitesi vardır. Eğer kötü bir internet kullanıyorsanız, oyunlarda ping yükselme sorunuda ortaya çıkacaktır. Bu sorun için öncelikle internet firmanıza ulaşmanız gerek. Ardından internet firması, kullandığınız internet paketinizden ne kadar verim aldığınza bakacaktır. Eğer kullandığınız internette sorun var ise firmanın çözmesi gerekir.

İnternete Bağlı Kişi Sayısını Kontrol Edin

Eğer internete bağlı sayısı çok ise ping sorunu yaşamanız normaldir. Kullanmadığınız ve internete bağlı olan cihazından interneti kesmeniz, ping sorununu giderebilir. Eğer tanımadığınız bir cihaz internetinize bağlanmış ise o cihazın internet bağlantısını kesmenizi öneririz.

Among Us Ping Sorunu
Among Us Ping Sorunu

Modeme Olan Uzaklığını Kontrol Edin

Eğer kablosuz bir internete sahip iseniz, cihazınızın modeme çok yakın olması gerekmektedir. Eğer modem ile aranız uzak ise yakınlaşmanız veya wifi router gibi internet sinyallerini paylaşan modem almalısınız. Eğer bilgisayardan Among Us oynuyor iseniz kablolu bir şekilde oynamanızı öneririz.

Programları Kontrol Edin

Cihazınızda, arkada çalışan program, tarayıcı vs varsa kapatın. Ayrıca cihazda herhangi bir güncelleme yapılıp yapılmadığını da kontrol edin. Genelde bazı programlarda otomatik güncelleme açık olduğundan pek çok kişi güncelleme olduğunu bilmeden oyunu oynuyor.

Bölge Değiştirin

Bunlara rağmen sorununuz çözülmediyse oyun içerisindeki bölgenizi değiştirmenizi öneririz. Örneğin Avrupa serverında oynuyor iseniz Asya veya farklı bölgeler ile deneyebilirsiniz.

Bu maddeleri uyguladığınız zaman ping sorununuzun çözülmesi lazım. Fakat hala ping sorunu yaşıyor iseniz bellrli olasılıklar vardır.

  • İnternet firması size yardımcı olmuyor
  • Oyun serverları kötü
  • maddelerden birini eksik uyguladınız demek.
Yorum Yap

Yorum Yap