1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Google, Pixel 4A 5G Dokunmatik Ekran Sorunları İçin Bir Düzeltme Üzerinde Çalışıyor

Google, Pixel 4A 5G Dokunmatik Ekran Sorunları İçin Bir Düzeltme Üzerinde Çalışıyor

Google-Pixel-4a-5G-and-Google-Pixel-5-Feature-Image
1

Google, Pixel 4A 5G dokunmatik ekranlarla ilgili bir sorunun farkında olduğunu ve bir düzeltme üzerinde çalıştığını söylüyor. Bazı cihazlar, ekranın alt kısmındaki dokunuşlara tutarlı bir şekilde yanıt veremiyor, bu da özellikle kaydırma yerine üç düğmeli gezinmeyi seçen kişileri etkiliyor. Android Police, 4A 5G sahiplerinin, Aralık güvenlik yaması yayınlandıktan sonra ortaya çıkan sorunu yaşayan şikayetlerini gördü.

Google’ın yanıtı, bir Pixel destek forumu gönderisinden gelmektedir. Şirket, sorunu “yaklaşan bir yazılım güncellemesinde” ele alacağını söylüyor, ancak Android Police’in Ocak ayındaki güvenlik yamasının bu sorunu çözmediğini bildirmesinden bu yana en az birkaç hafta daha var gibi görünüyor. Bu arada Google, kullanıcılara gezinme denetimlerine dokunma konusunda bazı özel talimatlarla sorunu çözmelerini tavsiye eder:

  1. Ekranın kenarındaki simgelere dokunurken, düğmenin ortasına veya düğmenin / simgenin ekranın kenarından en uzak tarafına dokunun.
  2. Ekranınızın altındaki gezinme düğmeleri dahil simgelere dokunduğunuzda, bunun yerine parmağınızın veya başparmağınızın ucunu kullanın. Bu, dokunma tanımayı iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Telefon ekranınızdaki bir düğmeye dokunmak gibi bir şeyi yapma şeklinizi bilinçli olarak değiştirmek ve denemek kolay bir iş değildir, bu nedenle Pixel 4A 5G kullanıcılarının bu garip geçici çözümleri yalnızca bir süre daha denemek zorunda kalacağını umuyoruz. Google’ın Ocak yaması, bir dizi diğer Pixel 4A 5G hatalarını ve güvenlik güncellemesiyle ilgili tuhaflıkları ele aldı. Dolayısıyla, dokunmatik ekran sorunu devam ederken, en azından bazı durumlarda çatırtı seslerine neden olan bir ses hatası artık bir sorun değil.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. admin_avatar

    hayalimdeki telefon ama burada baya pahalı özellikle google’a ait olması neredeyse tüm güncellemeleri uyumluluk sorunu olmadan kullanılmasını sağlıyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir